Biuro "phyto" z listwą kubiczną na suficie i ścianach (+6 zdjęć)
Wygasa

Biuro "phyto" z listwą kubiczną na suficie i ścianach (+6 zdjęć)

Czy listwa kubiczna będzie pasowała do wnętrza z elementami fitodesignu?

Sale konferencyjne czy pokoje spotkań często wyglądają nudno w biznesowym wydaniu. Stoły, krzesła, mikrofony i inne akcesoria sprawiają, że ludzie nie zapominają, gdzie się znajdują. Ale jeśli pokój został wystylizowany przez dobrego projektanta, nawet niewielka ilość elementów aranżacyjnych może przekształcić ponure miejsce. W tym przypadku punktem centralnym jest stół konferencyjny z dekoracją ze stabilizowanym mchem. Może się wydawać, że to drobiazg, ale od razu sprawia wrażenie, że organizujesz spotkanie gdzieś na łące. Zieleń cieszy oko i z pewnością jest elementem inspirującym dla osób wykonujących zawody twórcze. A żeby podkreślić to wrażenie, projektantka ozdobiła ściany listwami kubicznymi KRAFT o fakturze drewna. Teraz zaś nudna przestrzeń biurowa została dosłownie przekształcona w drewnianą perełkę na łonie natury. Zgodzicie się, że to musi być przyjemniejsze uczucie!

Przyjrzyjmy się teraz dokładnie, gdzie i jak zastosowano listwę kubiczną. Po pierwsze, oczywiście listwa kubiczna została wykorzystana do wykonania sufitu podwieszanego. Listwa na suficie wykonana jest ze stali o fakturze ciemnego drewna. Listwa ma wysokość 105 mm i skok 156 mm. Wydawałoby się, że jest to duży skok dla tak wysokiego sufitu, ale w tym przypadku jest to uzasadnione faktem, że ludzie najczęściej siedzą w tym pomieszczeniu, więc odległość do sufitu podwieszanego będzie większa niż normalnie. Sufit podwieszany nie jest wykonany z ciągłej bryły. W centralnym miejscu widzimy zwykły malowany sufit, natomiast w sekcjach gdzie jest wykorzystana listwa kubiczna biegną główne instalacje, żeby mieć łatwy dostęp do ich serwisowania. Widać też szczeliny w suficie listwowym do montażu instalacji oświetleniowej. System oświetlenia znajduje się na całym obwodzie nad powierzchniami roboczymi. Na suficie lampy są zamontowane równolegle do listew i prostopadle do szczelin między nimi i są zrównane z dolnym sufitem podwieszanym.

Listwy na ścianach, jak już wcześniej wspomniano, pełnią funkcję dekoracyjną. Montowane są na indywidualnych uchwytach (dzięki czemu nie trzeba maskować belkę nośną) i stanowią kontynuację listew na suficie podwieszanym. Pomiędzy listwami znajdują się reflektory punktowe. W sumie wnętrze wygląda harmonijnie, a listwa kubiczna KRAFT idealnie pasuje zarówno do sufitu, jak i do ścian. Życzymy Państwu inspiracji!

Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Stefana Okrzei, nr 1A, lok.10P 03-715, Warszawa

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się