System oświetlenia KRAFT Led

/ System oświetlenia własnego opracowania

7 zasad idealnego systemu oświetlenia

Dlaczego producent sufitów podwieszanych zdecydował się na produkcję opraw oświetleniowych? Producenci oświetlenia oferują dość duży wybór opraw. Są to dobre, wysokiej jakości produkty, ale... Kto wie więcej o specyfice sufitów podwieszanych niż ich producent? Kiedy rozmawialiśmy z architektami, budowniczymi, i klientami, zrozumieliśmy, jakie cechy chcieliby mieć w systemie oświetleniowym zainstalowanym razem z sufitem podwieszanym. Po przeanalizowaniu informacji powstała koncepcja "idealnej" oprawy, która powinna spełniać następujące wymagania.

Zgodnie z tymi zasadami system oświetlenia KRAFT Led był opracowywany i testowany przez pięć lat. Pod koniec 2017 roku wprowadziliśmy na rynek trzecią generację opraw KRAFT Led, która w pełni spełnia powyższe wymagania.
System oświetlenia KRAFT Led

01

Waga

Oprawa musi być lekka, do montażu bezpośrednio na suficie podwieszanym.
Uzasadnienie: Sufit podwieszany ma za zadanie utrzymać jedynie ciężar własnej konstrukcji. Zgodnie z europejskimi przepisami, oprawa ważąca więcej niż 250g musi mieć osobne mocowanie. 
Korzyść: Oszczędność na kosztach zakupu dodatkowych uchwytów. Oszczędność roboczogodzin potrzebnych do montażu dodatkowych uchwytów. Jest to szczególnie korzystne w przypadku dużych powierzchni.

02

Wszechstronność

Oprawa może być montowana na sufitach z T-proili, suftach rastrowych, listwowych i innych.
Uzasadnienie: Na przykład w sufitach z T-proili montowane są kwadratowe oprawy lub panele-LED o wymiarach 600x600mm. W przypadku opraw dla sufitu rastrowego dostępne są reflektory punktowe dopasowane do wielkości oczka sufitowego. W związku z tym do każdego rodzaju sufitu należy dobrać odpowiednią oprawę.
Zaleta: Można wybrać dowolny rodzaj sufitu podwieszanego bez konieczności zastanawiania się nad wyborem systemu oświetlenia. Przydaje się również przy modernizacji systemów oświetleniowych w pomieszczeniach, które są już użytkowane.

03

Miejsce instalacji

Oprawa może być umieszczona w dowolnym miejscu sufitu podwieszanego.
Uzasadnienie: wiele opraw oświetleniowych wymaga specjalnego przygotowania miejsca montażu. Takie oprawy można jedynie umieścić nie tam, gdzie się chce, ale tam, gdzie pozwalają na to parametry konkretnego sufitu.
Korzyść: oprawę można umieścić na dowolnym suficie i dokładnie tam, gdzie się chce lub potrzebuje.

04

Ekonomia

Oprawa musi być ekonomiczna.
Uzasadnienie: sufity podwieszane są często instalowane w dużych pomieszczeniach, w których obowiązuje 12-godzinny harmonogram pracy - centra handlowe, sklepy, centra biurowe, szpitale, szkoły itp. Ważnym czynnikiem w takich przypadkach jest oszczędność energii.

05

Charakterystyka

Oprawa musi posiadać wysokie parametry techniczne i oświetleniowe.
Uzasadnienie: Parametry oprawy muszą być co najmniej na równi z najlepszymi na rynku.

06

Niezawodność

Oprawa musi być niezawodna, trwała i bezobsługowa.
Uzasadnienie: Niezawodność i trwałość to niższe koszty wymiany i odnowy systemu oświetleniowego (np. ochrona przed przepięciami, zwarciami itp.). Nie ma też bieżących kosztów utrzymania opraw.

07

Bezpieczeństwo

Oprawa musi być bezpieczna.
Uzasadnienie: Oprawy muszą być bezpieczne zarówno dla obsługi, jak i dla gości. Obejmuje to ochronę przed porażeniem prądem, brak efektu pulsacji lub stroboskopu, brak promieniowania ultrafioletowego, brak substancji szkodliwych itp.
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Stefana Okrzei, nr 1A, lok.10P 03-715, Warszawa

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się