Sufit podwieszany wykonany z listwy kubicznej

/ Listwa kubiczna

Sufit podwieszany wykonany z listwy kubicznej

Sufity wykonane z listwy kubicznej mają wszystkie zalety klasycznych sufitów podwieszanych, takich jak sufity wykonane z T-profili oraz sufity rastrowe. Taki sufit jest łatwy w montażu, nie wymaga konserwacji, zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni podsufitowej i maskuje instalację elektryczną. Sufity listwowe są odporne na działanie ognia i nie przeszkadzają pracy systemów gaśniczych i wentylacyjnych.

Listwa kubiczna może znacznie optycznie wydłużyć lub powiększyć każde pomieszczenie. Dzięki gamie rozmiarów i szerokiej palecie kolorów listwa kubiczna firmy KRAFT pozwoli stworzyć spora ilość oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Dla listwy kubicznej dostępne są między innymi indywidualne mocowania i mocowania na elastycznej belce nośnej, co umożliwia umieszczenie listwy wzdłuż zakrzywionej trajektorii.

Listwa kubiczna może być stosowana nie tylko w sufitach podwieszanych, ale zarówno na ścianach i elewacjach budynków. Gwarancja na korozję przelotową od producenta wynosi 5 lat.

Sufity listwowe mogą być montowane w dowolnych pomieszczeniach o przeznaczeniu publicznym: sklepach, centrum handlowych, dworcach, lotniskach, szkołach, szpitalach, lokalach gastronomicznych, hotelach, placówkach oświatowych, biurach itp.

Podstawowa charakterystyka listwy kubicznej KRAFT

Szerokość / wysokość
Kolor
Standardowe kolory: RAL 9003 (biały), RAL 9005 (czarny), RAL 9006 (szary metaliczny), RAL7024 (grafitowy), RAL8017 (czekoladowy). Możliwe jest malowanie na dowolny kolor z palety RAL, jak również na fakturę różnych rodzajów drewna, metali, kamienia.
Skok belki nośnej
wielokrotność 52 mm
Materiał
stal ocynkowana z powłoką polimerową, która spełnia wymagania zawarte w normie zharmonizowanej PN-EN 13964:2014-05.
Bezpieczeństwo pożarowe
klasa A1 - niepalna (NG)
Gwarancja
5 lat

Kolory podstawowe listwy kubicznej KRAFT

Podstawowe kolory listwy kubicznej KRAFT: RAL 9003 (biały), RAL 9005 (czarny), RAL 9006 (szary metaliczny), RAL 7024 (szary grafitowy), RAL 8017 (czekoladowy). Istnieje możliwość pomalowania na dowolny kolor w skali RAL.
RAL 9003 (biały)
RAL 9005 (czarny)
RAL 9006 (metaliczny)
RAL 7024 (grafitowy)
RAL 8017 (czekoladowy)
KRAFT Wood - imitacja faktury drewna
Można zamówić produkty KRAFT Deckensysteme z wysokiej jakości imitacją faktury drewna. Drewno zawsze świetnie wygląda we wnętrzu i nadaje pomieszczeniu ciepła i przytulności. Dodatkowo możemy zaproponować inne naturalne faktury, takie jak kamień czy metal.
Hikora
Modrzew
Orzech Carinii

Akcesoria dodatkowe do sufitów podwieszanych wykonanych z listwy kubicznej KRAFT

Kubiczne sufity podwieszane KRAFT mogą być wyposażone w dodatkowe opcje. Pierwsza grupa elementów (różnego rodzaju złączki i wtyczki) może być stosowana zarówno w sufitach standardowych, jak i designerskich. Druga grupa elementów obejmuje elastyczną belkę nośną oraz mocowanie pojedyncze dla listwy, co znacznie poszerzy możliwości zastosowania listwy kubicznej w designerskich wnętrzach.
Wtyki i złącza do listwy kubicznej
Element łączący Listwy kubicznej KRAFT dla sufitów podwieszanych
Element łączący
Z reguły podczas montażu stosuje się listwę o długości do 4 m. Dlatego przy znacznej długości sufitu listwowego konieczne jest zastosowanie łączników do listew. Nadają one sufitom podwieszanym niezbędną sztywność i monolityczność.
Kołpak końcowy  Listwy kubicznej KRAFT dla sufitów podwieszanych
Kołpak końcowy
Jeżeli ze względów konstrukcyjnych w listwowym suficie podwieszanym nie zastosowano profilu przyściennego, wówczas końce szyn należy zamknąć specjalnymi zaślepkami. Nakładki końcowe mocowane są na listwie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.
Elastyczna belka nośna dla listwy kubicznej
Dzięki elastycznej belce nośnej możliwe jest teraz ustawienie listwy wzdłuż zakrzywionej trajektorii, a cecha ta pozwala na znaczne rozszerzenie możliwości rozwiązań konstrukcyjnych w sufitach listwowych. Elastyczna belka nośna KRAFT jest konstrukcją nośną i mocowana jest do sufitu na standardowych zawieszkach. Belkę można łatwo wygiąć ręcznie i doskonale zachowuje swój kształt.
Proces gięcia elastycznej belki KRAFT dla sufitu listwowego i montaż listwy na wygiętej belce nośnej.
Pojedyncza belka dla listwy kubicznej (indywidualne mocowanie)

Dzięki nowemu mocowaniu znacznie rozszerzają się możliwości wykorzystania listwy kubicznej.
Nowe uniwersalne mocowanie do listwy kubicznej zostało opracowane przez nasze biuro projektowe pod koniec 2018 roku. Od 2019 roku rozpoczęliśmy jego produkcję.
Listwę produkujemy w dwóch szerokościach: 35 i 88 mm. Mocowanie nadaje się do obu rodzajów listew - jego wymiary to 35x88 mm, więc w zależności od orientacji mocowania (poziomo lub pionowo) można na nim zamontować listwę o pożądanej szerokości.

Takie mocowanie ma kilka zalet w porównaniu do mocowania na standardowej belce nośnej:
  • można umieścić szynę w dowolnym miejscu na suficie lub ścianie;
  • nie ma potrzeby ograniczania się do płaszczyzny belki - możliwe jest zamontowanie listew pod różnymi kątami między sobą;
  • nie jest "przywiązanym" do modułu belki - możliwe jest dowolne nachylenie listwy;
  • oszczędność wolnej przestrzeni - brak konieczności stosowania podwieszeń i trawersów;
  • zadbany wygląd;
  • dodatkowe możliwości tworzenia designerskich sufitów.

Przezroczystość i efektywny kąt widzenia dla sufitów z listwy kubicznej

Szerokość listwy / Skok
52 mm
104 mm
156 mm
208 mm
35 mm
34%
59%
79%
86%
88 mm
-
21%
47%
65%
Efektywny kąt widzenia jest podany, oglądając prostopadle do płaszczyzny sufitu podwieszanego.
Wysokość listwy / Skok
52 mm
104 mm
156 mm
208 mm
35 mm
63°
28°
17°
13°
65 mm
75°
45°
35°
28°
105 mm
77°
56°
40°
37°
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Stefana Okrzei, nr 1A, lok.10P 03-715, Warszawa

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się