Charakterystyka i dane techniczne KRAFT Led

/ Podstawowe informacje i dane techniczne

KRAFT Led - systemy ekonomiczne oświetleniowe do sufitów podwieszanych

Innowacyjne oprawy KRAFT LED zostały opracowane specjalnie dla sufitów podwieszanych. Jedną ze szczególnych cech opraw KRAFT LED jest możliwość zastosowania ich do wszystkich rodzajów sufitów podwieszanych, a także do modernizacji systemów oświetleniowych w pomieszczeniach już użytkowanych.
Designerskie wnętrze restauracji z oświetleniem KRAFT Led

Główne zalety KRAFT Led

1. Nie wymaga oddzielnych uchwytów. Najczęściej oprawy ważące powyżej 250g wymagają osobnego zawieszenia. Oprawy KRAFT LED są montowane na suficie podwieszanym bez dodatkowych akcesoriów.

2. Oprawy mogą być montowane w dowolnym miejscu na suficie.

3. Łatwość instalacji. Profil KRAFT T-LED montuje się w taki sam sposób jak standardowy T-profil. Oprawy KRAFT G-LED można łatwo zamontować na suficie rastrowym i listwowym. Oprawy KRAFT K-LED mogą być montowane nawet bez mocowania do konstrukcji sufitu.

4. Nie wymaga konserwacji. O żywotności do 50.000 godzin. Oprawy są tak zaprojektowane, aby elementy LED nie nagrzewały się. Przy tym prowadnice konstrukcji sufitowej funkcjonują jako radiatory i odprowadzają ciepło do przestrzeni podsufitowej.
5. Nie pogarszają akustyki systemów sufitowych. Konwencjonalne sufity podwieszane zawierają często akustyczne płyty z włókien mineralnych (np. OWA), których zadaniem jest pochłanianie hałasu. Efekt akustyczny płyt jest często pogorszony przez montaż opraw listwowych w takich sufitach. Oświetlenie KRAFT LED montowane jest bezpośrednio na T-profilu i nie wpływa na akustykę sufitu.

6. Bezpieczeństwo. Oprawy KRAFT LED nie zawierają rtęci i nie emitują promieniowania UV.

7. Może być stosowany z każdym rodzajem sufitu. Produkujemy trzy rodzaje lamp. Model T-Led przeznaczony jest do sufitów podwieszanych na T-profile. Model G-Led można zastosować do dowolnych sufitów podwieszanych: sufitów na T-profile, pod wszelkiego rodzaju sufit rastrowy, a także do sufitów listwowych. Model K-Led to pełnowartościowa lampa oparta na szynie w kształcie sześcianu. Może być stosowana nie tylko do sufitów podwieszanych, ale jako samodzielna lampa.

Rodzaje lamp i ich zastosowanie: T-Led, G-Led, K-Led

System oświetlenia KRAFT Led warunkowo składa się z dwóch części - źródła światła (lampy) oraz jego mocowania. Oprawy we wszystkich systemach są używane takie same. W zależności od rodzaju sufitu podwieszanego oferujemy trzy rodzaje mocowań: T-Led, G-Led i K-Led.
Oprawy KRAFT T-Led
W systemie oświetleniowym KRAFT T-Led T-profile KRAFT Fortis o szerokości 15 i 24 mm pełnią bezpośrednio rolę elementów nośnych oprawy. Profile z półokrągłym dyfuzorem stosowane są z systemem T-24 (szerokość 24 mm). Profile z prostokątnym dyfuzorem przeznaczone są do stosowania w systemie T-15 (szerokość 15 mm). Podczas montażu, zamiast zwykłego T-profilu, w odpowiednim miejscu montuje się profil KRAFT T-Led. Długość oprawy: 600 mm, 1200 mm. Przybliżony obszar oświetlenia 1 zestawu (2x600 mm lub 1x1200 mm): 5-10 m kw.
Oprawy KRAFT G-Led
Oprawy KRAFT G-Led dostępne są również w szerokości 15 mm (klosz prostokątny) lub 24 mm (klosz półokrągły). Montowane są bezpośrednio na listwie lub profilach rastrowych za pomocą wzmocnionej taśmy dwustronnej. Należy pamiętać, że przed zamocowaniem konieczne jest wywiercenie otworów na przewody. Długość oprawy: 600 mm, 1200 mm. Przybliżony obszar oświetlenia 1 zestawu (2x600 mm lub 1x1200 mm): 5-10 m kw.
Oprawy KRAFT K-Led
System ten to pełnowartościowe oprawy oparte na listwie KRAFT Cube. W tym przypadku sterownik lampy jest ukryty wewnątrz listwy. Dzięki nowemu rodzajowi mocowania, oprawy takie można montować zarówno bezpośrednio do sufitu, jak i na dowolnych zawieszeniach, w tym na własnych przewodach. Można wybrać dowolny kolor lampy według skali RAL, a także fakturę drewna, metalu, kamienia. Długość lampy: 1200 mm, 2400 mm. Orientacyjna powierzchnia świetlna 1 oprawy 1200 mm: 7-10 m kw.
NOWOŚĆ 2024

Oprawy oświetleniowe KRAFT InterioLed: w harmonii z każdym wnętrzem

Oprawy oświetleniowe KRAFT InterioLed wkrótce będą dostępne do zamówienia
Oprawy InterioLed firmy KRAFT zostały opracowane przez nasz dział inżynieryjny. Seria InterioLed jest logicznym rozwojem systemów oświetlenia ledowego KRAFT. Oprawy te są uniwersalne: KRAFT InterioLed nadaje się do wszystkich rodzajów sufitów, do różnych typów pomieszczeń i wnętrz, od mieszkań i domów prywatnych po nieruchomości komercyjne.

Zachowując wszystkie zalety systemów oświetleniowych KRAFT Led (parametry techniczne i świetlne, opłacalność), nowe oprawy mają doskonały ergonomiczny design, elegancki wygląd, niezawodną i bezpieczną konstrukcję oraz wysoką wydajność. Szkło ochronne, podobnie jak w poprzednich modelach, wykonane jest z wysokiej jakości akrylu oświetleniowego Samsung.
Oprawy mają w pełni zamkniętą metalową obudowę ze wszystkimi niezbędnymi gniazdami elektrycznymi i kablami mocującymi. Oprawy będą dostępne we wszystkich podstawowych kolorach, a także w kolorze drewna.
Standardowe długości opraw to 600 mm, 1200 mm, 2400 mm. Dodatkowo, dzięki specjalnym łącznikom, oprawy można łączyć w jedną ciągłą linię o dowolnej długości.
Wysoka wydajność energetyczna
Wysoka wydajność energetyczna KRAFT InterioLed oznacza, że oprawy te zużywają minimalną ilość energii elektrycznej do wytworzenia jasnego i wysokiej jakości światła. Zmniejsza to zużycie energii i pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.
Możliwości projektowe
Aby pomóc projektantom, utworzono *ies-file  z danymi fotometrycznymi oprawy oświetleniowej. Format ten jest obsługiwany przez większość profesjonalnych programów do projektowania komputerowego (DIALux, Relux, Lightscape, Blender, 3D Studio Max, 3D Studio Viz, CINEMA 4D itp.), w których używane są oprawy oświetleniowe.
Kompatybilność z systemem Smart Home
Driver opraw KRAFT InterioLed jest kompatybilny z systemem Smart Home za pośrednictwem protokołu Zigbee.

Interaktywne modele 3D lamp KRAFT Led

KRAFT Led T-15
KRAFT Led T-24
KRAFT Led G-24
KRAFT Led G-15
KRAFT K-Led

Dane techniczne systemu oświetlenia KRAFT LED

W systemie oświetlenia KRAFT LED zastosowano komponenty wiodących producentów takich jak LG, Samsung, Philips, CREE. Pakiet zawiera sterownik oraz do wyboru 2 oprawy LED o długości 600 mm lub jedną oprawę o długości 1200 mm. Niektóre modele opraw dostępne są również w długościach 1800 lub 2400 mm.
Zestaw 2 х 600 mm х 15 mm
Zestaw 2 х 600 mm х 24 mm
Obudowa
W pełni izolowana metaliczna obudowa IP20
Szkło ochronne
akryl oświetleniowy Samsung
Zawartość szkodliwych substancji
Nie zawiera substancji niebezpiecznych zgodnie z RoHS
Diody LED
Model: SMD 2835-12C7B. Liczba diod LED: 2х84
Temperatura barwowa
4633 К
4637 К
Strumień świetlny
2565 Lm
2812 Lm
Wskaźnik oddawania barw
83,4 Ra
83,8 Ra
Skuteczność świetlna
93,3 Lm/W
103,4 Lm/W
Kąt rozpraszania światła
120°
Moc
27,5 W
27,2 W
Zakres napięcia wejściowego
200–240 V, 50/60 Hz
Wytrzymuje zmiany napięcia wejściowego
do 300 V
Stabilizacja prądu wychodzącego
tak
Współczynnik pulsacji
mniej niż 1%
Zabezpieczenie przed zwarciem i przepięciem
tak
Współczynnik mocy, cos φ
0,98
0,94

Efektywność

89%
91%
Klasa bezpieczeństwa elektrycznego
II
* Badania zostały wykonane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Badania Lamp Elektrycznych i Urządzeń Technologicznych SE "Poltavstandartmetrologija". Protokoły badań 10.1-5880 z dnia 11.02.2021 r. i 10.1-5783-1 z dnia 25.11.2020 r.
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Stefana Okrzei, nr 1A, lok.10P 03-715, Warszawa

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się