Przewaga KRAFT Led nad panelami LED

/ Zalety nad panelami-led

Główne różnice pomiędzy oprawami KRAFT LED a tanimi panelami LED

Na zewnątrz większość opraw oświetleniowych LED wyglądają równiez dobrze, ale różnica w kosztach może wynosić setki hrywien. Nie można jednak oceniać wydajności oprawy po jej wyglądzie. Dowiedzmy się, dlaczego jest taka różnica w cenie i na jakich komponentach producenci mogą zaoszczędzić? 

Lampa KRAFT Led
Budżetowy model lampy LED lub panelu-LED
1. Jakość kryształów-LED
Wiodące producenci kryształów-LED raz w roku lub nawet częściej produkują nową generację kryształów-LED, które są o 10-15% wydajniejsze od poprzedniej. Gdy pojawia się nowa generacja, poprzednia staje się przestarzała i znacznie tanieje. Producenci budżetowych opraw wykorzystują to, instalując przestarzałe kryształy- LED o niższej sprawności. Różnica w sprawności pomiędzy 3-4 generacjami może wynosić nawet 40%. I nie da się określić generacji kryształów-LED po ich wyglądzie.
1. Najnowsza generacja kryształów-LED.
2. Renomowani producenci.
3. Dostępność certyfikatów.

1. Przestarzałe generacje kryształów-LED (zarówno renomowanych producentów jak i NONAME).
2. Brak certyfikatów.

Lampa KRAFT Led
Budżetowy model lampy LED lub panelu-LED
2. Efektywność rozpraszania ciepła przez diody-LED
Efektywne rozpraszanie ciepła. Kryształy-LED działają w zakresie normalnych temperatur.
Image

A

Nieefektywne rozpraszanie ciepła. Kryształy-LED pracują w podwyższonej temperaturze.

Image

B

W przykładzie po lewej (A) diody LED są umieszczone z czterech stron panelu-LED, w przykładzie po prawej (B) diody LED są umieszczone z dwóch stron. Po czterech stronach można umieścić więcej diod LED (w przykładzie 240 szt.). Na panelu B (aby wydajność świetlna nie była gorsza od panelu A) należy umieścić tyle samo diod LED na jednostkę długości (w przykładzie 180 szt.) Okazuje się, że z jednej strony oprawy A umieszcza się 60 kryształów, a oprawy B - 90 kryształów.
Aluminiowa ramka, na której zamontowane są diody LED, jest jednocześnie radiatorem, który odprowadza ciepło powstające podczas pracy do otaczającej przestrzeni. Obciążenie temperaturowe jednej strony oprawy w przypadku oprawy B jest 1,5 razy większe. A to ma wpływ na szybkość degradacji diod LED - w wyższych temperaturach szybciej się wypalają i tracą swoją pierwotną jakość.
Oprawy KRAFT LED posiadają 84 diody na profil, którego długość wynosi 600 mm. Wartość ta została zaprojektowana dla maksymalnej wydajności świetlnej, a długość profilu jest wystarczająco długa, aby zapewnić skuteczne odprowadzanie ciepła i komfortowe środowisko temperaturowe dla kryształów.
Lampa KRAFT Led
Budżetowy model lampy LED lub panelu-LED
3. Materiał dyfuzora 
Dyfuzor może być wykonany z akrylu oświetleniowego lub poliwęglanu.
Główne właściwości akrylu to wysoka twardość powierzchni, wysoka przepuszczalność światła i dobre właściwości optyczne. Ma długą żywotność i jest odporny na promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne.
Standardowy poliwęglan nie nadaje się do zastosowań z długotrwałą ekspozycją na promieniowanie UV. Powoduje to zmianę właściwości optycznych (mętnienie, żółknięcie) i mechanicznych (staje się kruchy) materiału.
W oprawach KRAFT LED klosz wykonany jest z akrylu światłoczułego Samsung.
Dyfuzor z szkła akrylowego 

Dyfuzor z poliwęglanu

Lampa KRAFT Led
Budżetowy model lampy LED lub panelu-LED
4. Sterownik
Koszt sterownika stanowi znaczącą część kosztu całej oprawy. W drogich oprawach stosuje się sterowniki z transformatorami i filtrami wejścia/wyjścia, które zapewniają stały prąd. Tanie sterowniki wykorzystują najprostszy układ z rezystorami.
Transformator zapewnia ochronę elektryczną - w przypadku awarii przepala się uzwojenie pierwotne i dalej nie płynie prąd. Tanie sterowniki nie mają transformatorów, więc jest duża szansa, że prąd pójdzie do konstrukcji sufitowej.
1. Obecność transformatora.
2. Obecność filtrów napięcia wejściowego i wyjściowego.
3. Brak efektu stroboskopowego.
4. Bezpieczeństwo elektryczne.
Image
Sterownik KRAFT LED

1. Brak transformatora.
2. Bez filtrów.
3. Widoczny brak migotania jest osiągany przez przyspieszenie impulsów. Charakterystyczny efekt stroboskopowy.
4. W przypadku awarii prąd może przejść do konstrukcji sufitowej.

Image
Układ sterownika bez transformatora i filtrów
Oprawy z tanim sterownikiem dają efekt stroboskopowy. Efekt ten nie jest widoczny gołym okiem, ale gdy skierujemy aparat telefonu na oprawę, migotanie jest wyraźnie widoczne.
Image
Prowadzi to do znacznego wzrostu zmęczenia oczu, bólów głowy i innych objawów złego samopoczucia przy długotrwałym przebywaniu w pomieszczeniu z takim oświetleniem. Oprawy z drogim sterownikiem nie mają tego efektu i dlatego są całkowicie bezpieczne.
Efekt stroboskopowy w oprawie listwowej
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Stefana Okrzei, nr 1A, lok.10P 03-715, Warszawa

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się