Ranking sufitów podwieszanych ze względu na cenę

/ Co zależy od kosztu sufitów podwieszanych

Ranking sufitów podwieszanych według ceny*

Jak wybrać odpowiedni sufit podwieszany dostosowany do mojego budżetu? Dlaczego różne rodzaje sufitów różnią się ceną? Od czego zależy cena sufitu podwieszanego? Oto szczegółowe odpowiedzi na te i inne pytania.

Koszt sufitu podwieszanego zależy od dużej liczby czynników, które z grubsza dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to te parametry, które dotyczą wszystkich rodzajów sufitów podwieszanych. Drugi rodzaj zależy bezpośrednio od wybranego typu sufitu podwieszanego. Pogłębijmy się w to.

* Ze względu na różnorodność parametrów i konfiguracji, dane zawarte w tym artykule dają przybliżone porównanie kosztów sufitów podwieszanych. Wybierz sufit tylko po konsultacji z naszymi menedżerami i uzyskaniu dokładnych obliczeń sufitu dla konkretnego pomieszczeia.

Czynniki wpływające na koszt każdego rodzaju sufitu podwieszanego

1. Kolor widocznej części sufitu podwieszanego
Widoczna część sufitu podwieszanego to powierzchnia skierowana do obserwatora, którą można zobaczyć od dołu. Jak więc kolor może wpłynąć na cenę wyposażenia i ogólny koszt sufitu? Na podstawie wieloletnich obserwacji określiliśmy najpopularniejsze kolory sufitów podwieszanych. Oto standardowe kolory programu KRAFT: RAL 9003 (biały), RAL 9005 (czarny), RAL 9006 (szary metaliczny), RAL 7024 (szary grafitowy) i RAL 8017 (czekoladowy). W związku z tym cena produktów wykonanych w standardowych kolorach jest najniższa z możliwych. Każdy inny kolor z palety RAL lub faktura drewna to dodatkowy koszt, który zwiększa cenę produktu.
Wniosek: sufit podwieszany w standardowych kolorach to najbardziej ekonomiczna opcja
Możliwe oszczędności: 20-40%
2. Konfiguracja pomieszczenia i konfiguracja sufitu podwieszanego
W zależności od złożoności konfiguracji pomieszczenia, ostateczny koszt sufitu podwieszanego może wzrosnąć o 10-15%. Jeśli pomieszczenie ma różne występy, kolumny, zaokrąglone powierzchnie itp., trzeba będzie przyciąć znaczną część materiału. Ponadto zwiększa się poziom skomplikowania instalacji i odpowiednio wzrasta koszt 1 metra kwadratowego. Dlatego, jeśli masz możliwość uproszczenia konfiguracji sufitu na etapie projektowania, możesz zaoszczędzić część budżetu. Istnieje wiele sposobów, aby uprościć konfigurację i nie jest konieczne, aby sufit podążał za konturami pomieszczenia, np. poprzez nie "doprowadzanie" sufitu do samych ścian, łączenie różnych typów sufitów itp.
Wniosek: maksymalne uproszczenie konfiguracji sufitów podwieszanych
Możliwe oszczędności: 5-15%
3. Wstępna kalkulacja oświetlenia
Punkt ten dotyczy w szczególności sufitów wykonanych z T-profili - z płytami mineralnymi lub rastrowymi kasetami GLK. Każda oprawa do sufitu podwieszanego zajmuje pewną ilość miejsca i trzeba to wcześniej uwzględnić. Na przykład w sufitach wykonanych z T-profilu oprawę KRAFT T-Led wkłada się w miejsce zwykłego profilu - z tego powodu przy składaniu zamówienia należy zmniejszyć ilość zamawianych T-profili. W przypadku sufitów rastrowych i listwowych oświetlenie jest mniej istotne, chociaż wszystko zależy od rodzaju oprawy.
Wniosek: obliczenie oświetlenia pozwala pozbyć się zbędnych elementów.
Możliwe oszczędności: 3-5%

Co wpływa na cenę poszczególnych rodzajów sufitów podwieszanych?

Przyjrzyjmy się, jakie czynniki wpływają na cenę sufitów podwieszanych w zależności od rodzaju sufitu.
1. Sufity wykonane z T-profili
Czym jest sufit wykonany z T-profili?

Sufit kasetonowy wykonany z T-profili składa się z dwóch części - konstrukcji nośnej i płyt. Poszczególne profile T (np. KRAFT Nova lub KRAFT Fortis) mocowane są do stropu głównego na śrubach kabłąkowych i wzajemnie się zazębiają, tworząc w ten sposób konstrukcje przypominającą siatkę z oczkami (600 x 600 mm lub 1200 x 600 mm) dla płyt. Następnie w oczka można montować płyty: płyty z włókna mineralnego, płyty akustyczne, rastrowe kasety GLK itp. Ostateczny koszt sufitu będzie zależał od płyt, które zainstalujesz. Przyjrzymy się też temu, co wpływa na cenę T-profili.
Najpopularniejsze modele to KRAFT Nova i KRAFT Fortis. Najbardziej ekonomiczną opcją jest profil KRAFT Nova. Ma średni wskaźnik maksymalnego obciążenia, szerokość profilu to 24 mm, a kolor to tylko biały. Profil KRAFT Fortis jest nieco droższy. Zalety: duże obciążenie maksymalne, szerokość 15 lub 24 mm, w kolorach bazowych KRAFT + dowolny kolor RAL + faktura drewna. Wpływ koloru na cenę został wyjaśniony powyżej. Na cenę KRAFT Fortis wpływa również szerokość profilu. Profil T-24 (o szerokości 24 mm) jest nieco tańszy od profilu T-15, ponieważ profil T-15 jest trudniejszy do wyprodukowania.
Ciekawe informacje:
- Zamki wszystkich T-profili firmy KRAFT są ze sobą kompatybilne, dlatego w razie potrzeby wszystkie profile można stosować zamiennie;
- Profile KRAFT T-Led produkujemy w szerokościach 15 i 24 mm. Przy montażu zastępują one standardowe profile KRAFT.
Porównanie sufitów podwieszanych na T-profiles KRAFT według kosztów
KRAFT Nova T-24 biały
KRAFT Fortis T-24 (kolory podstawowe)
KRAFT Fortis T-15 (kolory podstawowe)
KRAFT Fortis T-24 (dowolny kolor)
KRAFT Fortis T-15 (dowolny kolor)
2. Sufity rastrowe - klasyczny, piramidalny, kaseta (GLK)
Czym jest rastrowy sufit podwieszany?

Sufit rastrowy składa się z pojedynczych profili U lub Y, które są połączone ze sobą za pomocą mocowań tłoczonych oraz do głównego sufitu za pomocą systemu zawieszenia.
Główną przewagą sufitów rastrowych nad sufitami wykonanymi z T-profili jest to, że sufit rastrowy wygląda wizualnie na jednolity, ale w rzeczywistości jego przejrzystość wynosi 35-70%. Oznacza to, że w przypadku pożaru sufit nie przeszkadza w odprowadzaniu dymu z pomieszczenia i działaniu systemów gaśniczych. Dlatego sufity te, zgodnie z normami bezpieczeństwa pożarowego, są preferowane do instalowania w centrum handlowych, sklepach i innych pomieszczeniach z dużym natłokiem ludzi. Istnieje również możliwość wyboru dowolnego koloru sufitu lub faktury drewna.

Firma "KRAFT Deckensysteme" produkuje trzy podstawowe rodzaje sufitów rastrowych: klasyczne, o strukturze piramidalnej, kasety rastrowe GLK oraz kilka ich modyfikacji. Różnice konstrukcyjne i charakterystyka techniczna różnych rodzajów sufitów rasrowych - kliknij tutaj. Przejrzyjmy się, co dokładnie wpływa na ostateczny koszt rastrowych sufitów podwieszanych i jak można zaoszczędzić. Co warto uwzględnić?

Należy określić właściwy rozmiar komórki profilu rastrowego. Im większy rozmiar komórek, tym niższy koszt za metr kwadratowy. Przy zachowaniu wszystkich parametrów na tym samym poziomie, sufit z oczkiem profilu rastrowego o szerokości 60 mm będzie droższy od sufitu z komórka profilu rastrowego o szerokości 100 mm. Dlatego konieczne jest dokładne określenie wielkości komórek w zależności od długości pomieszczenia i wysokości sufitu. 

Należy zdecydować jaki rodzaj sufitu rastrowego wybrać. Jeżeli dokonamy gradacji kosztów rodzajów sufitów rastrowych, to najbardziej budżetowym rozwiązaniem będzie klasyczny sufit rastrowy, następnie sufit rastrowy o strukturze piramidalnej i ostatnim będzie sufit rastrowy kasetonowy GLK. Oprócz ceny należy wziąć pod uwagę też warunki dalszego użytkowania sufitu. W kwestii komfortu i funkcjonalności pierwsze miejsce należy do sufitu rastrowego kasetonowego GLK.
Porównanie rastrowych sufitów podwieszanych firmy KRAFT według ceny
Klasyczny sufit rastrowy (kolory podstawowe)
Sufit rastrowy o strukturze piramidalnej (kolory podstawowe)
Sufit rastrowy kasetonowy GLK (kolory podstawowe)
Klasyczny sufit rastrowy (dowolny kolor)
Sufit rastrowy o strukturze piramidalnej (dowolny kolor)
Sufit rastrowy kasetonowy GLK (dowolny kolor)
3. Sufity listwowe KRAFT - listwa kubiczna i listwa płaska
Czym jest sufit listwowy? Jakie rodzaje sufitów listwowych oferuje firma KRAFT i co decyduje o ich cenie?

Sufit listwowy to sufit podwieszany składający się z szeregu wąskich i/lub płaskich listw ułożonych w określonej kolejności i połączonych wspólnym systemem mocowania podwieszanego.
W ofercie firmy Kraft dostępne są dwa rodzaje sufitów listwowych: listwa kubiczna i listwa płaska. Listwa kubiczna ma profil w kształcie litery U i szerokość 35 lub 88 mm. Listwa (lub sufit ekranowy) płaska to płaska płytka z różnym wygięciem na końcu, która jest produkowana indywidualnie. Standardowym mocowaniem obu typów listw jest uniwersalna belka nośna firmy KRAFT. Alternatywnie listwa kubiczna może być zamocowana na indywidualnych mocowaniach.
Od czego zależy cena sufitu listwowego?
Faktem jest, że sufity listwowe oferują znacznie większą różnorodność opcji montażowych niż inne sufity podwieszane. Dlatego przyjrzymy się punktom wspólnym dla wszystkich rodzajów sufitów listwowych, a cena konkretnego sufitu będzie zależała od kombinacji tych czynników.

Rozmiar listwy. Im większy rozmiar listwy, tym wyższa cena. Jest to logiczne, gdyż na cenę produktu wpływa zużycie metalu i energii. Dlatego należy wybrać optymalny rozmiar listwy lub kombinację rozmiarów dla danego pomieszczenia.

Rozstaw sufitów listwowych. Rozstaw-to odległość osiowa pomiędzy sąsiadującymi listwami. Przy montażu na belce uniwersalnej KRAFT rozstaw listew jest wielokrotnością 52 mm. Przy montażu na indywidualnych mocowaniach rozstaw może być dowolny. Im większy rozstaw, tym mniejsza ilość listew potrzebnych na metr kwadratowy.

Mocowanie. Istnieją dwa rodzaje mocowania, jak wspomniano powyżej-mocowanie na belce nośnej oraz mocowanie indywidualne (dla listew kubicznych). Dzięki indywidualnym mocowaniom można zrealizować niemal każde rozwiązanie konstrukcyjne, podczas gdy w przypadku zastosowania belki nośnej istnieją pewne ograniczenia. W związku z tym tańszy jest montaż sufitu listwowego na belce.

Konfiguracja sufitu listwowego. Konfiguracja obejmuje: odsetek materiału przeznaczony na docinanie, zastosowanie listew łączących, zastosowanie zaślepek itp.
Na przykład masz pokój o wymiarach 6x10m. Listwa może być umieszczona wzdłuż krótkiego boku, wzdłuż długiego boku lub po przekątnej. Jeśli listwa jest umieszczona wzdłuż dłuższego boku lub po przekątnej, będziesz musiał użyć listwy łączące, aby połączyć listwy ze sobą-zwiększy to koszt. W przypadku umieszczenia wzdłuż krótkiego boku nie są wymagane żadne łączniki.

Podsumowanie. Ranking sufitów podwieszanych KRAFT według ceny*.

Przyjrzeliśmy się więc głównym czynnikom, które wpływają na koszt sufitów podwieszanych firmy KRAFT. Teraz, jeśli to konieczne, możesz zmniejszyć swój budżet, wybierając odpowiedni sufit podwieszany. W związku z tym przedstawiamy ranking wszystkich rodzajów sufitów podwieszanych według ceny za metr kwadratowy w typowej konfiguracji. Ten ranking ma charakter wyłącznie orientacyjny.

* Ze względu na różnorodność parametrów i konfiguracji, dane zawarte w tym artykule dają przybliżone porównanie kosztów sufitów podwieszanych. Wybierz sufit tylko po konsultacji z naszymi menedżerami i uzyskaniu dokładnych obliczeń sufitu dla konkretnego pomieszczenia.
KRAFT Nova T-24 biały
KRAFT Fortis T-24 (kolory podstawowe)
KRAFT Fortis T-15 (kolory podstawowe)
KRAFT Fortis T-24 (dowolny kolor)
KRAFT Fortis T-15 (dowolny kolor)
Klasyczny sufit rastrowy (kolory podstawowe)
Sufit rastrowy o strukturze piramidalnej (kolory podstawowe)
Sufit rastrowy kasetonowy GLK (kolory podstawowe)
Sufity listwowe KRAFT (kolory podstawowe)
Klasyczny sufit rastrowy (dowolny kolor)
Sufit rastrowy o strukturze piramidalnej (dowolny kolor)
Sufit rastrowy kasetonowy GLK (dowolny kolor)
Sufity listwowe KRAFT (dowolny kolor)
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się