Obliczenia oświetlenia i schemat podłączenia KRAFT Led

/ KOMPLETNY ZESTAW I MONTAŻ

Zalecenia dotyczące instalacji systemu oświetlenia

Produkujemy dwa główne typy opraw KRAFT LED - T-LED i G-LED. T-LED stosowany jest do standardowych sufitów podwieszanych o konstrukcji nośnej wykonanej z T-profili T-15 lub T-24. G-LED stosuje się w sufitach rastrowych, listwowych i innych rodzajach sufitów podwieszanych. Ponadto sterownik oprawy oświetleniowej  KRAFT LED jest kompatybilny z systemem Smart Home, który obsługuje protokół Zigbee.
Schemat technologiczny instalacji systemu oświetleniowego KRAFT Led
Schemat technologiczny instalacji systemu oświetleniowego KRAFT Led
1. G-LED o szerokości 24mm na listwie. 2. G-LED o szerokości 15 mm na suficie rastrowym. 3. T-LED na profilu T-24. 4. T-LED na profilu T-15.

Interaktywny model 3D lamp KRAFT Led

KRAFT Led T-15
KRAFT Led T-24
KRAFT Led G-24
KRAFT Led G-15

Obliczenia i montaż systemu oświetlenia KRAFT Led

1

1. Obliczanie oświetlenia
W programie "Dialux" określamy optymalną liczbę i rozmieszczenie lamp. Jeśli nie mamy możliwości obliczenia oświetlenia w programie, to należy postępować od wartości przybliżonych: jeden zestaw opraw KRAFT LED przeznaczony jest do oświetlenia 8-10 m2 pomieszczenia o wysokości 3,5 m o powierzchni do 20 m2 oraz 10-12 m2 pomieszczenia o powierzchni powyżej 20 m2. W tym przypadku należy równomiernie rozmieścić lampy w całym pomieszczeniu.

W programie "Dialux" lub na rysunku pomieszczenia wskazujemy rozmieszczenie lamp. Schemat ten zostanie wykorzystany w procesie instalacji.

2.1

Instalacja T-Led
Profil ledowy T-LED montuje się w pożądanym miejscu konstrukcji sufitu podwieszanego zamiast standardowego T-profilu 600 lub 1200 mm. Przewody do podłączenia są już poprowadzone w przestrzeni podsufitowej. Pozostaje tylko podłączyć zestaw do sterownika.

2.2

Instalacja G-Led
Aby zamontować profil ledowy G-LED, należy najpierw zaznaczyć jego położenie na konstrukcji. W razie potrzeby wywiercić otwory na wyprowadzenie kabli. Następnie należy zdjąć czerwoną listwę ochronną z tyłu profilu, wyprowadzić kable w przestrzeń podsufitową i przykleić profil do powierzchni rastrowej lub listwy.

3

Podłączenie sterownika
Po zamontowaniu profili ledowych należy podłączyć je do zasilania zgodnie ze schematem elektrycznym. Sterowniki mogą być umieszczone nie dalej niż 5 m od opraw.
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się