Wybor sufitu podwieszanego do kawiarni lub restauracji

/ Sufity podwieszane do lokali gastronomicznych

Wskazówki dotyczące wyboru sufitu podwieszanego do kawiarni lub restauracji

Jest to ranking sufitów podwieszanych dla lokali gastronomicznych oparty na naszym wieloletnim doświadczeniu.

Do lokali gastronomicznych zalicza się restauracje, bary, puby, kawiarnie, pizzerie, bistra, piekarnie domowe, restauracje typu fast food, stołówki itp. Jak widać, dosyć szeroka gama pomieszczeń. Przecież w rzeczywistości nie można dać tych samych zaleceń dla małej kawiarni z kilkoma stolikami, przykładowego McDonalds-a i restauracji. Postanowiliśmy więc podzielić wszystkie placówki na trzy grupy:
1. Restauracje typu fast food, stołówki.
2. Małe bistro. Na przykład kawiarnia czy domowa piekarnia z 3-4 stolikami, gdzie można kupić jedzenie na wynos, jak również posiedzieć w lokalu.
3. Kawiarnie czy restauracje w naszym zwykłym rozumieniu.

Dla każdej z tych grup określimy główne czynniki wpływające na wybór sufitów podwieszanych oraz dokonamy rankingu rekomendowanych sufitów podwieszanych KRAFT.

Sufity podwieszane w restauracjach typu fast food i stołówkach

Cechy wyróżniające: obszary publiczne z wolnym wstępem. Przepływ gości jest duży. Odwiedzający mogą spędzić w lokalu od 20-30 minut do 1-2 godzin.

Kluczowe czynniki: akustyka, bezpieczeństwo, wartość.

1. Akustyczne sufity z T-profili KRAFT Fortis i KRAFT Nova

Goście spędzają średnio 20-30 minut w restauracjach typu fast food. W związku z tym przepływ klientów sięga wysokich wskaźników. Ze względu na duży ruch, takie lokale są dość hałaśliwe. Dlatego, zgodnie z naszym doświadczeniem, akustyczne sufity podwieszane oparte na T-profilach KRAFT Nova lub KRAFT Fortis najlepiej nadają się do restauracji typu fast food.

Kluczowe zalety sufitów podwieszanych z T-profili dla restauracji typu fast food i stołówek:
- Izolacja akustyczna. Panele akustyczne doskonale tłumią nadmierny hałas;
- Nie wymaga konserwacji;
- Dostęp do instalacji użytkowych. Zapewnia łatwy dostęp do urządzeń znajdujących się za sufitem;
- Bezpieczeństwo pożarowe - wszystkie T-profile firmy KRAFT są wyposażone w kompensator pożarowy
- Projekt. Nie ma zbyt wielu możliwości projektowania, ale są one obecne. Istnieją różne układy wykorzystujące płyty 600x600 mm, 1200x600 mm i 1200x1200 mm. Profile KRAFT Fortis dostępne są w szerokościach 24mm lub 15mm, a kolor profili można zamówić w dowolnej skali RAL, jak również w imitacji drewna.
- Oświetlenie. Firma KRAFT opracowała ekonomiczny system oświetlenia KRAFT Led do sufitów z T-profili. System jest łatwy w montażu i podłączeniu, zapewnia dobry poziom oświetlenia, jest trwały i ekonomiczny.
- Wartość. Sufity podwieszane z T-profili firmy KRAFT to jeden z najbardziej ekonomicznych wariantów sufitów podwieszanych. Z punktu widzenia oszczędności jest to szczególnie ważne w przypadku restauracji sieciowych.

Projekt nowych stołówek szkolnych w Ukrainie. Zdjęcie: https://www.minregion.gov.ua/
2. Sufit rastrowy

Sufit rastrowy to oczywiście uniwersalny sufit podwieszany, który spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa dla przestrzeni publicznych i w zasadzie może być montowany wszędzie. Ale w restauracjach typu fast food nadal na pierwszym miejscu stawialibyśmy na komfort akustyczny gości. Lecz może się okazać, że sufit rastrowy znajdzie zastosowanie także w kuchni i strefie kompletowania zamówień. W tym obszarze zalecamy zastosowanie kasetowego sufitu rastrowego GLK. W porównaniu z innymi typami sufitów rastrowych, kasetonowy sufit rastrowy GLK oferuje znacznie więcej możliwości montażu np. okapów kuchennych i innych elementów. To samo dotyczy konserwacji infrastruktury podsufitowej - ten sufit podwieszany można łatwo zdemontować i ponownie zamontować bez deformacji elementów.

3. Listwowe sufity podwieszane: sufit kubiczny oraz ekranowy

Sufity podwieszane z listwy kubicznej lub płaskiej firmy KRAFT w restauracjach typu fast-food mogą być stosowane w celach dekoracyjnych, np. jako dodatek do sufitów z T-profili lub sufitów rastrowych.

Przykłady sufitów podwieszanych KRAFT w restauracjach typu fast-food

Najbardziej wyrazistym przykładem są sufity podwieszane oparte na systemie T-profili KRAFT Fortis w restauracjach typu fast-food McDonalds.

Sufit podwieszany w małej kawiarni bistro

Cechy wyróżniające: przestrzenie publiczne z wolnym wstępem. Przeciętny przepływ klientów. Klienci mogą przebywać od 10-15 do 30 minut.

Kluczowe czynniki: bezpieczeństwo, konstrukcja, wartość.

1. Sufit rastrowy

W małych kawiarniach-bistro nacisk kładzie się na dania i napoje na wynos. Jednak są też klienci, którzy chcieliby usiąść w lokalu. Rastrowe sufity podwieszane są więc najbardziej odpowiednie dla takich lokali jako sufit główny.

Główne zalety rastrowych sufitów podwieszanych dla małych kawiarni-bistro:
- Konserwacja. W przypadku takiego sufitu nie jest wymagana żadna konserwacja.
- Dostęp do urządzeń elektrycznych. W przypadku sufitu rastrowego kasetonowego GLK wystarczy wyjąć kasetę z ramy. W przypadku klasycznego sufitu rastrowego i sufitu rastrowego o strukturze piramidalnej konieczne jest ostrożne wypięcie kasety z zamków.
- Bezpieczeństwo pożarowe. Ten sufit spełnia wszystkie przepisy przeciwpożarowe - niepalny, przezroczysty dla systemów oddymiania i gaszenia. Rama sufitu rastrowego GLK wykonana z T-profili KRAFT Fortis wyposażona jest w klapy przeciwpożarowe.
- Projekt. Możliwe są kombinacje rastrowych sufitów podwieszanych z różnymi wielkościami oczek siatki (w tym sufit rastrowy typu "żaluzje" z oczkami prostokątnymi) oraz dowolne kolory z palety RAL + faktury drewna.
- Oświetlenie. System oświetleniowy KRAFT G-Led jest dostępny dla wszystkich rodzajów sufitów rastrowych i może być umieszczony w dowolnym miejscu na suficie. Dodatkowo dla sufitu rastrowego kasetonowego GLK dostępny jest system oświetlenia KRAFT T-Led. Oprawa KRAFT InterioLed (K-Led) oparta na listwie kubicznej może być również stosowana w dowolnym miejscu pomieszczenia.
- Wartość. Rastrowe sufity podwieszane należą do średniego segmentu cenowego. Kawiarniane i bistra to z reguły mniejsze przestrzenie, więc zakup sufitu rastrowego nie zwiększy budżetu krytycznie.

2. Listwowe sufity podwieszane: sufit kubiczny i ekranowy

Sufit listwowy może być droższą alternatywą dla sufitu rastrowego. Zazwyczaj właściciele małych kawiarni i bistro starają się stworzyć przytulną atmosferę w lokalu, aby stworzyć pewien poziom lojalności wśród swoich gości. W tym przypadku listwa kubiczna może być stosowana jako element dekoracyjny, jako uzupełnienie sufitu rastrowego lub jako kompletny sufit. Szczególną cechą listwy jest to, że można ją stosować zarówno na suficie, jak i na ścianach. Listwa kubiczna jest nie do odróżnienia od prawdziwego drewna pod względem wyglądu, ale przebija listwy z drewna pod względem właściwości użytkowych.

3. Sufity akustyczne z T-profili KRAFT Fortis i KRAFT Nova

Sufity akustyczne nie są niezbędne w kawiarni/bistro, ponieważ pomieszczenie jest z reguły niezbyt duże. Ponadto sufity z T-profili nie dają takich możliwości aranżacyjnych jak sufity rastrowe czy listwowe.

Przykłady sufitów podwieszanych w kawiarniach i bistro

Sufit podwieszany w tradycyjnej kawiarni lub restauracji

Cechy wyróżniające: obszary publiczne z wolnym wstępem. Mała lub średnia ilość odwiedzających. Zwiedzający mogą przebywać od 1 do 5-6 godzin.

Kluczowe czynniki: bezpieczeństwo, design.

1. Listwowe sufity podwieszane: sufity kubiczne i ekranowe.

Ludzie przychodzą do kawiarni lub restauracji na długi czas. Dużą uwagę przywiązuje się więc do wystroju takich lokali, aby goście czuli się w nich komfortowo, byli zrelaksowani i zadowoleni z przebywania w danej przestrzeni. Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to bez wątpienia na pierwszym miejscu znajdują się sufity listwowy. Sufity z listwy kubicznej lub płaskiej dają nieograniczone możliwości tworzenia kreatywnych rozwiązań i kreowania niezwykłych, zapadających w pamięć wnętrz.

Kluczowe korzyści płynące z zastosowania listwowych sufitów podwieszanych w kawiarniach i restauracjach:
- Konserwacja. W przypadku takiego sufitu nie jest wymagana żadna konserwacja.
- Dostęp do infrastruktury użytkowej. Listwę można łatwo zatrzasnąć w uniwersalnych zamkach belki nośnej i równie łatwo zdjąć, aby zapewnić dostęp do infrastruktury użytkowej.
- Bezpieczeństwo pożarowe. Spełniają wszystkie przepisy przeciwpożarowe - niepalne, przezroczyste dla systemów oddymiania i gaszenia pożarów.
- Projekt. Setki różnych kombinacji sufitów listwowych zapewniają niepowtarzalny design dla Twojego pomieszczenia. 
- Oświetlenie. System oświetlenia KRAFT G-Led oraz system oświetlenia listwowego KRAFT InterioLed (K-Led) może być stosowany z każdym sufitem listwowym.
- Wartość. Ze wszystkich sufitów podwieszanych, sufit listwowy nie jest najbardziej ekonomiczną opcją. Jednak możliwości, jakie oferują, rekompensują wysoką wartość.

2. Rastrowy sufity podwieszane i sufity z T-profili

Pozostałe rodzaje sufitów podwieszanych KRAFT do kawiarni i restauracji mogą być umieszczane w pomieszczeniach usługowych.

Przykłady sufitów podwieszanych w kawiarniach i restauracjach
Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się