Inspiracje

Listwa kubiczna we wnętrzach hotelowych oferuje więcej, niż może się wydawać

Od samego początku wnętrze tego hotelu zaimponuje gościom swoim urokiem: ogromne przestrzenie i wysokie sufity tworzą poczucie przestronności i wielkości. To sprawdzone podejście jest często stosowane w projektowaniu takich przestrzeni. Jednak połączenie listwy kubicznej i oryginalnych rozwiązań projektowych pozwoliło stworzyć naprawdę wyjątkowe i zapadające w pamięć wnętrze. W czym tkwi sekret?

W rzeczywistości przyjrzymy się bliżej dwóm oddzielnym przestrzeniom: hotelowemu lobby i restauracji. Przejście między nimi jest tak płynne, że można go nawet nie zauważyć. Pomimo podobnego stylu, każda z tych lokalizacji zachowuje swoją niepowtarzalność. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie pomysły zostały wykorzystane do stworzenia tych przestrzeni.

Listwa kubiczna w hotelowym lobby: jak statyka staje się dynamiką

Hotelowe lobby stwarza wrażenie monumentalnej konstrukcji. Gdyby nie oryginalne rozwiązanie w którym zastosowano listwę kubiczną, wnętrze to pozostałoby całkowicie statyczne. Taki statyczny charakter jest odpowiedni dla zabytków architektury lub budynków sakralnych, ale w przypadku nowoczesnego budynku nie zrobiłby wrażenia. Zdając sobie z tego sprawę, projektanci postanowili dodać wnętrzu dynamiki. Listwa kubiczna zastosowana na suficie i ścianach zmieniła statyczną przestrzeń w żywą i dynamiczną, tworząc poczucie ruchu i nowości.
Efekt ten osiąga się poprzez tworzenie pewnych obrazów, które wywołują odpowiednie skojarzenia. W tym przypadku wzór na suficie podwieszanym przypomina fale - symbol dynamiki i ruchu. Technicznie wzór ten jest realizowany poprzez naprzemienne ułożenie krótkich listew, które tworzą falisty wzór w jednej płaszczyźnie.

Oryginalność pomysłu polega również na zastosowaniu listew o różnej wysokości. Po pierwsze, wzór na suficie zyskuje dodatkową objętość, co czyni go bardziej wyrazistym. Po drugie, rozwiązanie to w połączeniu z systemem oświetlenia KRAFT Led tworzy imponujący efekt wizualny. Oprawy zamontowane na niższych listwach oświetlają wyższe listwy. Światło rozchodzące się poziomo tworzy efekt mieniącego się sufitu.
Należy zauważyć, że projektanci nie ograniczyli się tylko do sufitów podwieszanych. Podobne rozwiązanie z listwą kubiczną zastosowano również na ścianach w obszarze windy. Wstawki z listew imitują szyb windy, a wolumetryczny wzór podobny do tego na suficie tworzy iluzję ruchu.

Sufit podwieszany w restauracji: dekoracyjny design i podkreślenie akcentów

Sufit w restauracji ma kombinowaną konstrukcję: centralną część zajmuje podwieszany sufit wykonany z listew kubicznych, a reszta pomieszczenia ma standardową gładką powierzchnię. Sufit z listew ma również "faliste" motywy podobne do zastosowanych w hotelowym lobby, ale z pewnymi różnicami. Zastosowanie listwy o różnej wysokości - od 35 do 105 mm nadaje sufitowi bardziej obszerny wygląd w porównaniu z lobby. Ze względu na to, że wysokość sufitu w restauracji jest standardowa, każdy szczegół jest dobrze widoczny.
Mimo tego, że były zastosowane listwy różnych wysokości, sufit wygląda jak jednolita całość. Projekt ten odzwierciedla projekt sufitu w holu, tworząc harmonijną wizualną jedność między różnymi strefami hotelu.

Podkreślenie z pomocą sufitu listwowego centralnej części restauracji nie jest przypadkowe. To właśnie tam znajdują się stoliki dla gości, którzy nie zamierzają długo przebywać w lokalu, dlatego wybrano najbardziej dynamiczny wariant sufitu. Ten projekt przyciąga uwagę i tworzy żywą atmosferę, która jest idealna dla strefy szybkiej obsługi.

Dlaczego listwa kubiczna KRAFT jest perfekcyjnym wyborem dla hoteli?

Oprócz oczywistych zalet listew kubicznych jeśli chodzi o tworzenie designerskich sufitów i możliwości dopasowania sufitu listwowego do każdego wnętrza, warto zwrócić uwagę na wysokie parametry użytkowe tych sufitów. Metalowe sufity listwowe spełniają wszystkie niezbędne wymagania dla przestrzeni publicznych, dzięki czemu idealnie nadają się do stosowania w hotelach.
Sufity te są przyjazne dla środowiska, spełniają normy bezpieczeństwa pożarowego, nie kolidują z systemami wentylacyjnymi i przeciwpożarowymi, zapewniają łatwy dostęp do komunikacji znajdujących się za sufitem. 
Można wybrać dowolny kolor sufitu do swojego pomieszczenia lub zamówić listwy o fakturze drewna. Metalowy sufit będzie bardziej praktyczny niż drewniany, a wizualnie będą wyglądać niemal identycznie.

Dzięki tym cechom, sufity podwieszane listwa kubiczna KRAFT są najlepszym wyborem dla stref publicznych w hotelach, łącząc w sobie zalety funkcjonalne i estetyczne.

Życzymy inspiracji!

Aktualności

Popularne artykuły

Grupa wejściowa z listwy kubicznej z oświetleniem w prywatnym domu (+13 zdjęć)

Czy listwę kubiczną można wykorzystać na ulicy i jak znaleźć zastosowanie dla listwy w prywatnym domu?  Nasze zdjęcie odpowiada na te i inne palące pytania. 

Domy koncepcyjne z elewacją z listwy kubicznej KRAFT (+7 zdjęć)

Przedstawiamy listwę kubiczną na elewacjach budynków pod kątem 45 stopni!  Nowy Rok już prawie przed nami. 

Niezwykłe rozwiązanie projektowe z wypukłym sufitem podwieszanym (+13 zdjęć)

Fotorelacja z restauracji Chagari jest wizualną ilustracją tego, jak za pomocą podwieszanego sufitu listwowego z listwy kubicznej można stworzyć niezapomniane wnętrza sal bankietowych.

Cechy redesignu w oddziałach banku

Czego oczekują klienci od nowoczesnego banku, poza jakościowym obsługą? Stylowe i nowoczesne wnętrze, wygoda i komfort.

Jak stworzyć stylowy wystrój biura i zaoszczędzić na oświetleniu? (+7 zdjęć)

Porównajmy wady i zalety paneli LED, rastra i innych opraw do sufitów podwieszanych z oprawami KRAFT K-LED.  

Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się