Inspiracje

Sufit listwowy KRAFT o fakturze drewna: naturalna energia we wnętrzu restauracji

Designerskie sufity podwieszane to doskonałe narzędzie do tworzenia odpowiedniej atmosfery w pomieszczeniu. Restauracja Greenwood z sufitami listwowymi KRAFT jest dobrą ilustracją praktycznej realizacji tego pomysłu.

Oprócz znakomitej kuchni i wysokiej jakości obsługi, równie ważne dla sukcesu restauracji jest stworzenie odpowiedniego nastroju i atmosfery. Jak wnętrze może wpłynąć na wrażenia gości? Wystrój sali sugeruje, że jest to restauracja serwująca świeże, lekkie dania i doskonałe wino, a powietrze przesiąknięte jest dobrym nastrojem. Taki wniosek można wyciągnąć z faktu, że we wnętrzu dominują naturalne kolory drewna i roślin.

Sufit podwieszany powinien być harmonijnie połączony z dobrze dobranymi drewnianymi meblami i panelami wykończeniowymi kolumn. Taki design powinien utrzymywać, a nawet wzmocnić ogólną atmosferę lokalu, być praktyczny i nie ograniczać możliwości rozwiązań projektowych. Dzięki zastosowaniu sufitów podwieszanych wykonanych z listwy kubicznej KRAFT wszystkie te niuanse są doskonale realizowane. Przeanalizujmy, jak dobrze taki sufit pasuje do atmosfery lokalu, nie zapominając o stylu i praktyczności.

Dopasowanie do atmosfery restauracji.

Sufit podwieszany wykonany jest z metalowych listew o różnej wysokości i z fakturą drewna. Dzięki umieszczeniu listew wzdłuż zakrzywionej ścieżki, sufit wizualnie przypomina drewniany parkiet lub sufit altany otoczonej jasnozielonymi roślinami. Ta technika projektowania sprawia, że goście czują się dosłownie jak na pikniku.Dwupoziomowe listwy tworzą nieliniowe powierzchnie charakterystyczne dla dzikiej przyrody, która wygląda stylowo, ale nie jest zbyt krzykliwa. Rezultatem jest niezwykłe wnętrze, które tworzy niepowtarzalną atmosferę - między innymi dzięki kreatywnemu wykorzystaniu sufitów listwowych KRAFT.

Styl

Zastosowanie sufitów podwieszanych KRAFT daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jak wspomniano wcześniej, w projekcie wykorzystano metalowe listwy o różnych wysokościach w celu stworzenia objętości. Listwy kubiczne są umieszczone pod różnymi kątami wobec siebie, co pozwoliło projektantowi kontrolować postrzeganie głębi, ustawiać akcenty i strefować pomieszczenie. Pokrycie listew z wysokiej jakości imitacją struktury drewna sprawia, że wnętrze jest przytulne i pozwala na zastosowanie sufitów listwowych KRAFT w projektach z elementami natury.

Praktyczność

Wykonany z ocynkowanej stali sufit podwieszany KRAFT jest zarówno wytrzymały, jak i lekki. Jego niewielka waga sprawia, że jest łatwy w montażu i w przeciwieństwie do stropów z naturalnego drewna, nie wymaga specjalnej obróbki powierzchni czy konserwacji. Ponadto zaletą stosowania sufitów listwowych KRAFT w miejscach publicznych jest to, że metalowy sufit nie pali się, jest przezroczysty dla odprowadzania dymu i cyrkulacji wentylacji oraz nie koliduje z systemami gaśniczymi.

Życzymy inspiracji!

Aktualności

Popularne artykuły

Biuro "phyto" z listwą kubiczną na suficie i ścianach (+6 zdjęć)

Czy listwa kubiczna będzie pasowała do wnętrza z elementami fitodesignu?

Sufity listwowe w kompleksie zdrowotnym: harmonijne połączenie drewna i metalu

Projektanci umiejętnie połączyli elementy drewniane oraz listwą kubiczną KRAFT w stylowym wnętrzu kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Morszynie

Innowacyjne placówki publiczne wybierają sufity podwieszane KRAFT

Magia sufitów podwieszanych KRAFT w centrum sportowo-rozrywkowym Leoland

Sufit podwieszany z listwy kubicznej KRAFT na stacji metra w Taszkiencie (+9 zdjęć)

Nasi partnerzy z firmy In Tech Stroy wykorzystali listwę kubiczną KRAFT o wymiarach 88x80 mm do wykonania sufitu na stacji końcowej nowego metra w Taszkiencie.

Projekt biura w stylu Apple i sufit listwowy

W tym pomieszczeniu wyłapuje się nuty „jabłkowego” designu, a  sufit z listwy kubicznej idealnie wpasowuje się we wnętrze. 

Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się