Inspiracje

Projekt sufitu podwieszanego, który nadaje charakter całemu pomieszczeniu (+9 zdjęć)

Kreatywnie zaprojektowany sufit podwieszany w sali restauracyjnej jako świadectwo szerokiego zastosowania sufitów listwowych KRAFT.

Zawsze twierdziliśmy, że sufit z listwy kubicznej oferuje nieskończoną liczbę wariantów projektowych. Wynika to z połączenia różnych parametrów listwy i sufitu jako całości. Jako przykład ilustracyjny przyjmiemy ten obiekt. 

Na zdjęciu widać dwie sąsiadujące ze sobą sale restauracyjne o wspólnym stylu i wystroju. Jedyną różnicą między nimi jest podwieszany sufit. W pierwszym pomieszczeniu widzimy sufit listwowy wykonany z listew kubicznych o fakturze drewna. W drugim pomieszczeniu znajduje się sufit rastrowy o strukturze piramidalnej o tej samej fakturze drewna. Pomimo różnych rodzajów sufitów podwieszanych, oba pomieszczenia wyglądają stylowo i harmonijnie. O ile pomieszczenie z sufitem rastrowym nie posiada żadnych szczególnych cech, przyjrzymy się jednak bliżej pomieszczeniu z sufitem listwowym KRAFT, aby zrozumieć, jakie triki konstrukcyjne zastosowano przy projektowaniu sufitu podwieszanego.

W skrócie, w suficie zastosowano po prostu naprzemienne układanie listew według wysokości i skoku. Brzmi to prosto, ale w rzeczywistości było to dzieło projektanta, który wykorzystał pozornie prosty zestaw listew do stworzenia fantastycznego sufitu, którego nie można było zobaczyć nigdzie indziej. Jakie więc techniki zostały wykorzystane przy projektowaniu tego sufitu?

1. Zastosowanie sąsiednich listew o różnych wysokościach 
Listwa kubiczna KRAFT ma wysokość 35-105 mm i rozstaw 10 mm. Wysokość listwy kubicznej to parametr, który nadaje sufitowi podwieszanemu objętość. Różnica między minimalną a maksymalną wysokością wynosi 70 mm. Ta różnica jest wyraźnie widoczna z każdej odległości. A skok 10mm nie jest tak widoczny, co daje wrażenie płynnego przejścia z niższej do wyższej listwy.

2. Wykorzystanie różnych skoków listew do tworzenia kształtów
Projektant wybrał skok listwy bazowej 104 mm. Jest to uzasadnione, biorąc pod uwagę, że sufity są dość wysokie. A przy tym wybór tego skoku dawał pole do kreatywności. Listwy tworzące objętościowy wzór są warunkowo podzielone na osobne sektory. Dzięki wybranemu skokowi 104 mm, sąsiadujące sektory zachodzą na siebie. A na ich skrzyżowaniach skok listew wynosi 52 mm - co stanowi praktycznie ciągłą powierzchnię. Tak więc, dzięki tej metodzie, na suficie powstają dodatkowe wzory, które świetnie wyglądają w ogólnym projekcie. Nawiasem mówiąc, taką metodę zastosowano w suficie podwieszanym w strefie gastronomicznej w centrum handlowo-rozrywkowym "Caravan".

Podsumowując, chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że listwa kubiczna jest najwłaściwszym materiałem do tworzenia niepowtarzalnych sufitów dekoracyjnych. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Życzymy inspiracji!

Aktualności

Popularne artykuły

Koncentryczne kręgi z liswy kubicznej na suficie? Nic skomplikowanego! (+4 zdjęcia)

Dzięki nietypowemu rozwiązaniu z okrągłymi lampami i listwowym sufitem, prostokątne pomieszczenie jest wizualnie postrzegane jako okrągłe. 

Sufit ekranowy i oświetlenie specjalne – jak odmienić biuro? (+12 zdjęć)

Jeśli chcesz zachwycić swoich klientów wnętrzami biurowymi, Sufity podwieszane KRAFT to świetne rozwiązanie.  

Sufity listwowe w kompleksie zdrowotnym: harmonijne połączenie drewna i metalu

Projektanci umiejętnie połączyli elementy drewniane oraz listwą kubiczną KRAFT w stylowym wnętrzu kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Morszynie

Strefowanie pomieszczenia za pomocą różnych rodzajów sufitów podwieszanych (+ 8 zdjęć)

Zrozumienie możliwości produktów prowadzi do imponujących rezultatów – wzorca w stosowaniu sufitów podwieszanych KRAFT!

Sufit listwowy KRAFT o fakturze drewna: naturalna energia we wnętrzu restauracji

Designerskie sufity podwieszane to doskonałe narzędzie do tworzenia odpowiedniej atmosfery w pomieszczeniu. Restauracja Greenwood z sufitami listwowymi KRAFT jest dobrą ilustracją praktycznej realizacji tego pomysłu.

Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się