Inspiracje

Sufity listwowe KRAFT w centrum handlowym Lake Plaza - synergia praktyczności i designu

Wnętrze centrum handlowego LAKE PLAZA to symbioza funkcjonalności i designu. Kreatywne pomysły projektantów włożone w realizację sufitów podwieszanych "Kraft" stworzyły stylową i przytulną przestrzeń dla odwiedzających.


Tempo życia w dużych miastach dyktuje pewne reguły. Każdego dnia człowiek musi rozwiązywać wiele codziennych problemów przy minimalnym czasie. Małe centra handlowe zlokalizowane w gęsto zabudowanych obszarach pomagają radzić w tych zadaniach. Często są to niczym niewyróżniające się budynki wykonane z betonu i plastiku. Jednak właściciele centrum handlowego LAKE PLAZA zdecydowali się pójść w inną stronę, przywiązując dużą wagę do wystroju wnętrz. Głównym motywem w projekcie kolorystycznym było zastosowanie "morskich" kolorów, dzięki czemu centrum handlowe LAKE PLAZA jest postrzegane jako oaza w betonowym labiryncie.

Dwupoziomowy sufit z listwami pod różnymi kątami

Sufity podwieszane KRAFT w kolorach białym i turkusowym zostały zastosowane w centrum handlowym LAKE PLAZA. Biała listwa sufitu podwieszanego została wybrana jako listwa bazowa - dodaje objętości i optycznie powiększa przestrzeń. Listwa akcentująca w kolorze turkusowym ożywia i wspiera ogólną kolorystykę pomieszczenia. Ponadto za pomocą koloru listwy sufitowej we wnętrzu wyróżniono poszczególne strefy - biała listwa została zainstalowana głównie w centralnym pasażu z galeriami sklepowymi, a turkusowa w obszarze schodów i wind.

Aby wzmocnić efekt podziału na strefy, w miejscach, w których krzyżują się listwy w różnych kolorach, projektanci zastosowali dwupoziomową konstrukcję sufitu z listwami pod różnymi kątami. Technika ta imituje płynne przejście między strefami.

Listwowe sufity podwieszane KRAFT skutecznie ukrywają instalacje na suficie

Oprócz funkcji dekoracyjnych, sufit podwieszany jest również bardzo praktyczny. Nowoczesne centra handlowe są gęsto wyposażone w różnego rodzaju instalacje - od kabli elektrycznych po systemy bezpieczeństwa i przeciwpożarowe, które zwykle znajdują się na suficie. Podwieszane sufity listwowe KRAFT ukrywają komunikację sufitową i nie zakłócają działania systemów gaśniczych i wentylacyjnych.

W tym projekcie zastosowano listwę o wysokości 105 mm i rozstawie 156 mm. Biorąc pod uwagę wysokość pomieszczenia, jest to wystarczające, aby ukryć komunikację w przestrzeni za sufitem. Wybór odpowiedniego rozmiaru i nachylenia listwy pozwala również uniknąć niepotrzebnych kosztów materiałowych i instalacyjnych.

Na przykładzie centrum handlowego LAKE PLAZA po raz kolejny przekonujemy się, że listwowe sufity podwieszane dają wiele możliwości realizacji pomysłów aranżacyjnych. Koncepcje niekonwencjonalne oraz łączenie różnych kolorów, rozmiarów i wzajemnego ułożenia listew pozwalają osiągnąć fantastyczne efekty aranżacji wnętrz w pomieszczeniach dowolnego typu i przeznaczenia.

Życzymy wielu inspiracji!

Aktualności

Popularne artykuły

Trójkątny sufit rastrowy KRAFT w przychodnie medycznej

Ten projekt idealnie demonstruje korzyści sufitu rastrowego o kształcie "Trójkątny", łącząc funkcjonalność oraz elegancki design

Projekt biura w stylu Apple i sufit listwowy

W tym pomieszczeniu wyłapuje się nuty „jabłkowego” designu, a  sufit z listwy kubicznej idealnie wpasowuje się we wnętrze. 

Grupa wejściowa z listwy kubicznej z oświetleniem w prywatnym domu (+13 zdjęć)

Czy listwę kubiczną można wykorzystać na ulicy i jak znaleźć zastosowanie dla listwy w prywatnym domu?  Nasze zdjęcie odpowiada na te i inne palące pytania. 

Domy koncepcyjne z elewacją z listwy kubicznej KRAFT (+7 zdjęć)

Przedstawiamy listwę kubiczną na elewacjach budynków pod kątem 45 stopni!  Nowy Rok już prawie przed nami. 

Projekty renowacyjne z zastosowaniem rozwiązań sufitowych KRAFT (zdjęcia)

Remont pomieszczenia to proces złożony i wielopłaszczyznowy, ale w każdym przypadku konieczny jest nowy sufit...

Image
Producent metalowych sufitów podwieszanych
Kraft Deckensysteme Poland
ul. Zawodzie, 24, 02-981, Warszawa, Polska

NIP 1133080990
REGON 523974763
KRS 0001008039.
office@kraftds.pl
+48222304545
Pracujemy pn-pt od godziny 8 do 17
Zgadzam się z Warunkami korzystania i Polityką prywatności i oświadczam, że zapoznałem się z informacjami wymaganymi zgodnie z Artykuł 13 RODO.
Zgadzać się